"" – Latarnik2.0 Podoba się?

niedziela, 27 lutego 2011

Barcelona w jakości HD


Dziś prezentacja materiału wideo w jakości HD, który został zarejestrowany przez telefon Sony Ericsson Xperia X10 w Barcelonie. Zapraszam do obejrzenia filmów:

Cz. 1 Park industrialny i widok na miastoCz. 2: Katedra Sagrada Familia

Jest to chyba najsłynniejszy obiekt w Barcelonie. Jego budowa rozpoczęła się w 1882 roku, a przewidywany termin ukończenia to rok 2025. Swoje życie temu projektowi poświęcił Antoni Gaudi - architekt. Chciał on, aby katedra była budowana podobnie jak w Średniowieczu - przez wiele pokoleń. Tak też się dzieje. Niesie to za sobą podziały opinii  publicznej, co przedstawiła mi mieszkająca w Barcelonie Clara. Ponieważ każde pokolenie dodaje coś od siebie, to każda nowa wieża ma unikalny charakter - nie wszystkim się to podoba.
Cz. 3: woda i ptaki

Woda zdaje się być ważnym elementem barcelońskiego krajobrazu. Uwielbiam fontanny i dźwięk wody - tego w tym mieście nie brakuje.
Cz. 4: muzyka

Zobaczmy jak Xperia X10 radzi sobie z rejestrowaniem dźwięku.
Cz 5.: morze

Morze w lutym może nie jest zbyt ciepłe,ale już wtedy można było poczuć wiosenną bryzę.

4 komentarze:

 1. Ło matko, jak to trzęsie 0.o Nie można było na chwilkę odstawić telefonu na coś stabilnego?
  pzdr

  OdpowiedzUsuń
 2. To "ścinanie" się obrazu to wina błędów oprogramowania czy zbyt wolnej karty pamięci dołączonej do X10 ? Pytam bo nam ten sam problem w mojej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Używam karty z zestawu. Muszę to zobaczyć na innym komputerze, bo mój lapi jest tak wolny, że odtwarzanie HD nie jest jego najmocniejszą stroną, chyba, że mówimy o pokazie slajdów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ważne w jakiej rozdzielczości oglądasz i na jakim komputerze. Zawsze jest to irytujące ścinanie w filmach nagranych przy pomocy x10. Nie mówię tu o "pokazie slajdów" jednak co kilka sekund następują jakby przycięcie i film idzie dalej płynnie. Efekt jest najbardziej widoczny podczas ruchu kadru (np chcesz pokazać panoramę tak jak np w drugim filmiku około 0:14 - 0:18

  OdpowiedzUsuń