"" – Latarnik2.0 Podoba się?

czwartek, 24 lutego 2011

Potwory morskie, La Boqueria, Xperia i test trybu fluorescencyjnego


Wyświetl większą mapę

La Boqueria jest targowiskiem zlokalizowanym przy turystycznej alei La Rambla w Barcelonie. Pierwszym skojarzeniem z tym miejscem jest bazar ze Stambułu.

Można tam znaleźć przeróżne produkty spożywcze: od przypraw, owoców, warzyw, serów, słodyczy po owoce morza, które robią duże wrażenie.

Pierwsze wzmianki na temat La Boqueria pochodzą z roku 1217.Od 1470 roku jest to oficjalne miejsce sprzedaży świń w Katalonii. Obecnie jest to jedno z większych miejsc handlowych w Barcelonie oraz atrakcja turystyczna.Miejsce poraża paletą barw, co zarejestrowała niżej Xperia X10.

Targowisko było dobrym miejscem do przetestowania trybu światła fluorescencyjnego (jarzeniowego) z menu/ustawienia zaawansowane/balans bieli.

Ponieważ jarzeniówki działają z określoną częstotliwością, którą rejestrują aparaty cyfrowe, ale nie rejestruje ludzkie oko, to konieczne jest wybranie specjalnego trybu w ustawieniach.


Charakterystyczne pasy na zdjęciach wywołały pobliskie jarzeniówki, których jest wiele na  targowisku La Boqueria. Trzeba wybrać odpowiednie ustawienia. Sepia (nie mylić z ustawieniami robienia zdjęć...) jest stworem morskim, którego zamówiłem sobie zupełnie przypadkiem w jednej z restauracji. Muszę przyznać, że smakował wyśmienicie.
Truskawki w lutym smakowały  świetnie
Stworów lepiej nie dotykać...Są bardzo świeże...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz