"" – Latarnik2.0 Podoba się?

niedziela, 13 lutego 2011

Pinch Zoom w Xperii X10 - kolejna aktualizacja oprogramowania

Brak obsługi  Pinch Zoom był chyba największą bolączką użytkowników Xperii X10. Całe szczęście, że aktualizacja oprogramowania rozwiązała ten problem. Nowe oprogramowanie dotarło do Transylwanii.

Aktualizację przeprowadzamy dzięki programowi PC Companion, który musimy zainstalować na naszym komputerze.Znajdziemy go zapisanego w pamięci telefonu Xperia X10. Po podłączeniu telefonu do komputera będziemy mogli zainstalować ten program. 


PC Companion wykrył dzisiaj aktualizację i zasugerował instalację. Telefon musimy wyłączyć, wcisnąć i przytrzymać klawisz "strzałka" pod ekranem i podłączyć kabel USB. 


Nie obyło się bez strachu, ponieważ Xperia X10 po aktualizacji uruchamiała się piekielnie długo.


Aktualizacja oprogramowania wprowadza zmiany w następujących obszarach:
  • wprowadzono możliwość edycji plików wideo: dzięki temu możemy przycinać materiał filmowy
  • aktualizacja pakietu Moxier
  • w Timescape znajdziemy dane z  Moxier e-mail
  • poprawki w Mediascape
  • Pinch Zoom


Dzięki Pinch Zoom pojemnościowy wyświetlacz jest w stanie wykrywać położenie dwóch palców a to daje możliwość kontroli gestami: chodzi przede wszystkim o zoomowanie. Popatrzmy jak to wygląda w praktyce:Multitouch przydaje się najbardziej podczas przeglądania Internetu: dzięki temu możemy szybko przybliżać i oddalać widok stron internetowych. Na wyświetlaczach urządzeń mobilnych jest to kluczowe rozwiązanie dla efektywnego i wygodnego korzystania z globalnej sieci.


Zastanawia mnie tylko jedna rzecz: aktualizacja nie daje funkcji Pinch Zoom przy przeglądaniu zdjęć. Zamiast tego przytrzymujemy zdjęcie w dowolnym miejscu palcem i przesuwamy go w górę lub dół dzięki temu zoomujemy obrazek.

2 komentarze:

  1. Dziwne u mnie na pc companion caly czas pokazuje ze telefon jest zaktualizowany a fukkcja opisana powyrzej nie dziala co jest grane

    OdpowiedzUsuń