"" – Latarnik2.0 Podoba się?

niedziela, 6 marca 2011

Gadu-Gadu na vCommunicatorze

Gadu-Gadu jest komunikatorem, którego nie trzeba chyba przedstawiać. W kraju nad Wisłą jest najpopularniejszą platformą komunikacyjną tego typu. W Transylwanii, wśród pracujących tutaj Polaków, także jest to często wykorzystywany sposób porozumiewania się. Gadu-Gadu w telefonie Xperia X10 jest niezbędnikiem. Zapewnia szybką komunikacje ze znajomymi z Polski oraz ze znajomymi tutaj w Rumunii.

Oryginalna aplikacja Gadu-Gadu w Android Market nie jest darmowa. Pewnie dlatego powstała aplikacja vCommunicator, która obsługuje Gadu-Gadu oraz Tlen i robi to dobrze. Mamy wszystkie ważne funkcje od komunikacji pisemnej, po kopiuj/wklei, aktualizowanie opisu. Linki w opisach znajomych można otwierać bezpośrednio z poziomu vCommunicatra, jeżeli linkiem jest YouTube, to program sam się zapyta czym chcemy dany filmik otworzyć. Rozmowy są archiwizowane w pamięci telefonu. 

 Możemy wysyłać zdjęcia z galerii lub skorzystać z opcji "zrób zdjęcie", dzięki temu możemy pokazać znajomemu co właśnie widzimy. Użyteczne gdy np chcemy wysłać skan jakiegoś dokumentu lub konsultujemy z kimś zakup jakiegoś towaru.

Program daje także pewne dodatkowe możliwości, których nie oferuje wersja deskopowa Gadu-Gadu. Możliwe jest wysyłanie współrzędnych geograficznych określających własne położenie na podstawie informacji z GPS telefonu Xperia X10.

Rozmowy są prowadzone w "komiksowych chmurkach" - wygląda to estetycznie. Przyciskiem fizycznym do wywoływania menu mamy dostęp do funkcji "aktywne rozmowy". Możemy się w ten sposób przełączać pomiędzy oknami rozmów. Ważne jest, żeby w konfiguracji zaznaczyć opcje powiadomień - bez tego aplikacja byłaby mało pomocna. Dzięki powiadomieniom mamy każdy nowy komunikat sygnalizowany na pasku powiadomień Androida (przewijają się tam także teksty wypowiedzi). Także dioda w telefonie Xperia X10 informuje, że ktoś nas atakuje na Gadu-Gadu.

Gadu Gadu jak na dłoni. Aplikacja vCommunicator

Nie znalazłem za to opcji prowadzenia rozmów konferencyjnych, usług VoIP, czy rozmów głosowych. Nie mogłem też wysłać pliku innego niż zdjęcie.

vCommunicator jest oznaczony symbolem wersji alpha 0.5.10. Możemy więc oczekiwać, że projekt będzie rozwijany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz