"" – Latarnik2.0 Podoba się?

niedziela, 27 marca 2011

Asphalt 5, czyli wyścigi na Xperii X10

Asphalt 5 to gra-wyścigi samochodowe, które uchodzą za jedną z najbardziej grywalnych jeżeli chodzi o Android Market. Gracz zostaje wprowadzony do świata nielegalnych wyścigów, dużych pieniędzy, szybkich samochodów, szybkich kobiet. Solidna dawka adrenaliny.

Podczas rozgrywki odkrywamy kolejne opcje tuningu oraz nowe pojazdy: łącznie 32 pojazdy. i nowe kobiety. Tak, każda kobieta daje nam jakiś bonus, a jakże, np. więcej pieniędzy (w prawdziwym świecie to chyba działa odwrotnie). Zdobywamy sławę, szacunek i przechodzimy kolejne poziomy rozgrywki.

Grafika

To najsilniejszy atut tego tytułu. Grafika Asphalt 5 jest rewelacyjna, modele samochodów dopracowane, efekty świetlne powalają. Popatrzmy zresztą na screeny oraz filmik:Bez pięknych kobiet szybkie samochody wydają się być pozbawione jakiegokolwiek sensu

Muzyka i dźwięk


Tego aspektu ekipa z Gameloft także nie pominęła. Z głośników dochodzą do nas nuty szybkiej muzyki, która gra na naszej adrenalinie. Efekty dźwiękowe także cieszą ucho.

Grywalność

Współczesne smartphony świetnie się nadają do rozrywki tego typu dzięki wbudowanemu akcelerometrowi. Wychylając telefon w prawo, lewo do przodu i do dołu mamy nie tylko wirtualną kierownicę, ale także pedał gazu oraz hamulec. Na ekranie znajdziemy przycisk "nitro", czyli nitrodopalacze, które możemy uzupełniać na trasie, tak samo jak inne bonusy. Znajdziemy też wirtualny pedał hamulca.

Asphalt 5 na Xperii X10

Mechanika rozgrywki przypomina mi serię Need For Speed znaną z blaszaków. Oznacza to, że Asphalt 5 jest bardziej zręccznościówką niż symulatorem jazdy. Praktycznie nie musimy naciskać pedału hamulca, po wpadnięciu na ścianę w cudowny sposób "spycha" ona nas na trasę, a my jedynie tracimy cenne sekundy.W przypadku zderzenia czołowego samochód na trasie się "resetuje", w przypadku zderzenia z samochodem jadącym w tym samym kierunku tracimy jedynie trochę czasu. Nigdy nie lubiłem takich zręcznościowych uproszczeń fizyki jazd. Mechanika przekłada się także na uproszczenie sterowania: wchodzenie w zakręty na pełnym gazie bez użycia hamulca są standardem i można je opanować w kilka minut.

Tryby rozgrywki także przypominają serię Need For Speed. Poza szybką jazdą mamy tryb kariery z takimi dodatkami jak zdobywanie pieniędzy, odkrywanie nowych opcji, tuning samochodów, itp. Trym kariery to także wariacje na temat wyścigów, poza klasycznym wyścigiem z przeciwnikami mamy tryb walki z czasem, tryb "policjant i złodziej", a więc jako policjant bierzemy udział w pościgu, itp.

W ten oto  sposób Asphalt 5 trafił do mojego katalogu szybkich gier.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz