"" – Latarnik2.0 Podoba się?

poniedziałek, 4 kwietnia 2011

Crazy Snowboard na Xperii X10: recenzja

Crazy Snowboard to darmowa gra, która niedawno trafiła na wirtualne półki sklepu Android Market, i która zyskuje dużą popularność wśród androidowych mobilnych graczy. Postanowiłem w niedzielne popołudnie sam sprawdzić na Xperii X10, czy gra jest tak dobra jak Sieć o niej ćwierka.

Kod QR - bezpośredni link do gry Crazy Snowboard w Android Market

Filmik GamePlay
Lekcja fizyki, sterowanie

Chłopaki z Ezone chyba jej ie odrobili. Crazy Snowboard ma dosyć dziwny setem robienia trików. Sterujemy naszym snowboardzistą dzięki wbudowanemu w Xperię X10 akcelerometrowi. W ten sposób skręcamy, przyśpieszamy oraz zwalniamy. Z lewej i prawej strony ekranu mamy dwa wirtualne pady. Ten z lewej odpowiada za rodzaj obrotu jaki chcemy wykonać podczas skoku: czterokierunkowy wirtualny pad zapewnia możliwość obrotu w 360 stopniowej sferze, czyli w dowolnym kierunku. Co jest fizycznie dziwne, nasz snowboardzista podczas wyskoku może w poziomie obrócić się np. o 180 stopni w lewo, potem o 180 stopni w prawo, a potem znowu w lewo. To małe uproszczenie troszkę psuje grywalność. Wirtualny pad z prawej strony odpowiada za triki związane z uginaniem nóg lub łapaniem za deskę. Kombinacja obu padów wirtualnych oraz akcelerometra daje sporo możliwości, a przy tym sterowanie jest dosyć proste.

Brakuje nam trybu wyścigu oraz trybu multiplayer. Szkoda, że programiści o tym nie pomyśleli.

W miarę postępu rozgrywki odkrywamy nowe triki: autorzy zapewniają, że jest ich 16 do nauczenia się.Gra oferuje ponadto:
  • 30 misji do wykonania
  • 13 różnych snowboardzistów
  • 13 desek do ślizgania się
Grafika

To zdecydowanie mocy element gry Crazy Snowboard na Androida. Sylwetki snowboardzistów, niebo, krajobrazy  są pełne detali, aż czuć z ekranu Xperii X10 zimę, chociaż za oknem mam jesienną transylwańską pogodę. Aż chciałoby się pojechać na narty.


Na koniec jeszcze jeden gameplay, tym razem nie jest on mojego autorstwa, ale za to na telefonie Xperia.Podsumowanie

Crazy Snowboard jako szybka gierka dla zabicia czasu sprawuje się dobrze. Zabrakło mi tylko trybu  rywalizacji multiplayer za pomocą bluetootha lub na serwerach oraz bardziej prawdziwej grawitacji, która nie obrażałaby Newtona, : - )

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz