"" – Latarnik2.0 Podoba się?

piątek, 9 grudnia 2011

Xperia active i mokra robota, czyli pisanie na mokro

Xperia active została wyposażona w unikatową technologię, która pozwala na ekranie pojemnościowym pisać mokrym palcem. Ba! norma IP67 ochroni Xperię active nie tylko przed wilgocią, ale także przed pełnym zanurzeniem! Nie wiele smartphonów na świecie to potrafi, a jeszcze mniej z Androidem 2.3.4 na pokładzie. Xperia active jest jedyna...?

Jeżeli jesteś użytkownikiem smartphona z ekranem dotykowym to z pewnością wiesz, że wystarczy odrobina cieczy, mokre palce lub płatki śniegu, aby uniemożliwić precyzyjną pracę z takim wyświetlaczem. Działa on bowiem na zasadzie detekcji miejsca, gdzie następuje zmiana pojemności elektromagnetycznej wyświetlacza wywołanej kontaktem z żywą tkanką - woda zaburza ten proces.

Pisanie jedną ręką i filmowanie tego drugą nad garem pełnym wody nie jest prostym zadaniem.Dzieci, nie próbujcie tego w domach. Na dwóch filmikach niżej możesz zobaczyć, jak woda i ciecz na wyświetlaczu pojemnościowym wpływa na precyzję odczytywania dotyku.Na tym filmiku widać, że pojemność elektromagnetyczna ekranu dotykowego została całkowicie zaburzona przez kilka kropel wody - wyświetlacz szaleje!W tym poście zobaczysz jak świat wygląda z dna gara pełnego wody.

Jednak mimo wszystko Xperia arc S rozpieściła mnie swoją wielkością, dlatego do profesjonalnego pisania będę używał właśnie jej.  Notowanie na smartphonie to jedna z najważniejszych funkcji pożądanych przez mobilnych blogerów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz