"" – Latarnik2.0 Podoba się?

piątek, 29 czerwca 2012

Lodowa kanapka najlepsza na upały, czyli Android 4.0 Ice Sandwich i Xperia S


W Bukareszcie upał nie do zniesienia. Czy lodowa kanapka pomoże? I tak pewnie do listopada. BTW, zagadka. Jeżeli w cieniu jest 36 stopni to na ile w biurach w Rumuni ustawiają klimatyzację?

Stało się! Najnowszy Android 4.0.4zagościł na moim smartphonie Xperia S.

Oto dowód

Tę aktualizację wykonujemy inaczej niż klasycznie. Trzeba skorzystać z PC Companion. Po podłączenia Xperii S do komputera z tym oprogramowaniem, zostanie wykryta nowsza wersja Androida. Dalej należy już tylko podążać za komunikatami.

Oficjalna prezentacja Androida 4.0


Android 4.0: Ice sandwich, co nowego?

1) Rozpoznawanie twarzy

Nie graficzny wzór, nie skanowanie tęczówki oka, nie odcisk palca, nie prehistoryczne hasło a wzór twarzy odblokowuje dostęp do telefonu. z Androidem 4.0.
+ szybkość
+ twarz mamy zawsze przy sobie
- Twój brat bliźniak też ją ma
2) Limit transferu danych

Wreszcie! Nie musisz pobierać ze sklepu Google Play dodatkowych liczników danych i stoperów. Android.4.0 systemowo pozwala określić miesięczny limit transferu danych. Masz w łaskawości operatora dajmy na to 2GB i taki limit możesz sobie ustawić.

3) Nowy pasek powiadomień - prawdziwszy multitasking

Na pasku powiadomień masz aktualny graficzny stan aplikacji - nie tylko jej nazwę. Np. na Googla Talk ktoś coś pisze, to masz zdjęcie tej osoby, itd.

4) Android Beam

Szybkie dzielenie się różnymi rzeczami między dwoma telefonami przy użyciu technologii  NFC.

Cała masa innych dodatków. Dzisiejszy post to tylko zajawka pisana na gorąco - a zaiste, jest gorąco! Wrażeniami z testowania Androida 4.0 w Xperii S podzielę się jak tylko się nim pobawię.

P.S

27 czerwca wydarzył się dzień niesamowity z dwóch powodów. Wtedy to Marty McFly - bohater kultowego ciągle filmu Powrót do przyszłości  przybył z przeszłości! Latające samochody były na porządku dziennym, ale jakoś nie pamiętam wizji smartphonów w 2012 roku w tym filmie, a już na pewno nie takich z Androidem 4.0 :D

3 komentarze:

 1. a jaki masz numer SI ja mam SXS ze sklepu Soby z przedsprzedarzy i nie ma dla mnie aktualizacji ;(
  1257-5388

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś ściemniasz z tą aktualizacją. Jeszcze nie ma aktualizacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie też brak aktualizacji do 4.0 Więc o co chodzi? Ktoś już coś wie?

  OdpowiedzUsuń