"" – Latarnik2.0 Podoba się?

sobota, 4 lutego 2012

Xperia arc S/Xperia arc: dziwa Rumunni w HD. Cz. II

W pierwszej części pisałem, że Bukareszt na początku wydał mi się miastem po bombardowaniu. Dzisiaj druga część rzeczy niezwykłych z tego niezwykłego kraju.

Kable


Wyobrażam sobie to tak: w Rumuni żyją jakieś energetyczne pająki, które tkają kablową pajęczynę, bo w jaki inny sposób wytłumaczyć to:

Kable atakują samochody

Nie ma słupa w Rumunii, aby nie wisiały na nim zwoje kabli. Jak coś się popsuje dokłada się nowe.
Myślę, że producent kabli w tym kraju musi być królem! Instalacji energetycznych nie naprawia się tylko na starych kablach montuje się nowe.

Rozwiązanie problemów kabli
Droga do pracy w Rumunii nie jest usłana różami, ale, żeby na pracowników polowały kable?
Przy polskim oddziale tej firmy brakuje za to chodnika, co także jest "rumuńskie"

Samochody na prąd? Ja myślę, że tym kablem płynie Internet

Wewnątrz budynku wcale nie jest dużo lepiej

Myślę, że to dzięki temu w Rumunii mają taki szybki Internet...

To jest Rumunia właśnie

Siedzisz w centrum miasta, restauracja jak pałac z salą równie dużą i podobnie ozdobioną jak na Krakowskim Przedmieściu - miałem tam staż, to wiem. Kelnerzy we frakach, fontanny, luksus. A dookoła jakieś rudery z oknami zabitymi dechami. Siedzę tak ze znajomym, zamówiliśmy tam po dwa piwa i po kieliszku włoskiej wódki. Kiedy wróciłem.z łazienki, która wygrała ranking najładniejszych łazienek w moim życiu, zobaczyłem na stole. rachunek. Uwaga: napisany odręcznie opiewający na równowartość 30 PLN (!?). "To jest Rumunia", jest to nasza odpowiedź na większość rzeczy, które się tutaj dzieją, ale, aby zrozumieć to hasło trzeba tutaj mieszkać.

Miejsce nazywało się jakoś podobnie do "Muzeum militare". "Przerobiliście muzeum wojskowości na restaurację?" - pytam się. "Pewnie! Słyszałeś kiedyś o wojsku rumuńskim?" - odpowiada mój rumuński znajomy z dużym dystansem do różnych rzeczy. "Widzisz, w tym parku są posągi wszystkich sławnych rumuńskich pisarz" - wskazuje rękę na jedną jedyną rzeźbę, która tam była.

Łuk triumfalny w Bukareszcie, czyli co Włosi, Francuzi i Rumuni mają wspólnego ze sobą?

P.S

Skoro przy okazji Lipscani zgadało się o kozaczkach. Ja naprawdę nie wiem kto wylansował modę na kalosze i wyrządził tym krzywdę mężczyznom, ale wiem, że ta osoba na pewno na tym zarobiła.

To jest kozaczek, który jest klasyczny i jest spoko.


Ta Pani ma na nogach kalosze a zdjęcie wcale nie pochodzi z zimy, ale ze wczesnej jesieni.Jak myślicie, kreator, którego z powyższych butów czerpał inspiracje z ludowości oraz dziecięcych kaloszy, czyli ze zdjęcia niżej?
Rynek nieruchomości w Rumunii

Rumunia przeżywa kryzys w branży nieruchomości, podobnie zresztą jak cały świat. Bardzo wiele inwestycji stoi niedokończonych i straszy mieszkańców. Moja ekipa z Cluj raz sobie zrobiła imprezę w takim oto budynku, gdzie, jak się później okazało mieszkali bezdomni. Zresztą branża nieruchomości w Rumunii jest dziwna. Ceny są sztywno powiązane z kursem EURO. Ba, za wynajem muszę fizycznie płacić w EUR! Za to ceny mieszkań w Bukareszcie są bajeczne! Około 2x niższe niż w Warszawie.

Anteny satelitarne są znakiem rozpoznawczym w Rumunii. Są wszędzie, raz z pociągu widziałem, że nawet w szałasach są montowane...
Jeżdżąc pociągami po Rumunii można widzieć falloutowe post apokaliptyczne krajobrazy. Na zdjęciu wyżej tego nie widać, ale w szkielecie nieskończonej, jeszcze większej konstrukcji była całą cygańska wioska z taborami, szałasami i oczywiście antenami satelitarnymi. Skąd oni mają tam elektryczność? Może Cyganie są w zmowie z opisanymi wyżej elektronicznymi pająkami?

Powszechną praktyką w Rumunii jest zostawianie śmieci przed drzwiami mieszkań
Widok z mojej pracy. Dawniej była to dzielnica ciężkiego przemysłu oraz lotnisko wojskowe. W tym momencie światowe korporacje alokują tutaj swoje globalne operacje. Stare wojskowe radzieckie Migi stoją sobie na trawie.
Cyberpunkowy rekin...


Pewnie wspominałem już, że lubię stylistykę cyberpunka głównie dzięki Wiliamowi Gibsonowi, Ghost in the shall i Blade Runnerowi.

...Pewnego dnia cyberpunkowy rekin wylazł pewnie z opisanej w poprzednim poście bukaresztańskiej kanalizacji i osiadł na chodniku przy Piata Romana.Cholera wie, co w tych kanałach się jeszcze kryje...
Lokalizacja Lipscani


Wyświetl większą mapę


Okap z wywiewem do wewnątrz kuchni

 P.S

Muszę też dodać, że w Bukareszcie są 4 linie metra, a w budowie są 3 kolejne!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz