"" – Latarnik2.0 Podoba się?

niedziela, 22 kwietnia 2012

Xperia S i MeetUp: daj sobie zorganizować czas! Obowiązkowa aplikacja nie tylko dla emigrantów

"Użyć Internetu, aby wyjść z Internetu" - taka idea przyświecał twórcom aplikacji mobilnej MeetUp, którą można znaleźć na wirtualnych półkach Google Play i pobrać ją na nasze smartphony. Skoro można użyć Internetu, aby wyjść z Internetu, to możemy go także zabrać ze sobą w naszych Xperiach!

100 tys. MeetUp-grup wcześniej, miliony meetingów temu runęły wieże WTC w zamachu 9/11. Autor serwisu mówi - „A lot of people were thinking that maybe 9/11 could bring people together in a lasting way. So the idea for Meetup was born: Could we use the internet to get off the internet – and grow local communities?”

MeetUp to największy serwis społecznościowy o charakterze lokalnym. W odróżnieniu od Facebooków i innych podobnych jego zadaniem jest tworzenie lokalnych inicjatyw i działanie w realu.

Wyjść z Internetu (brzmi prawie jak wychodzenie z nałogu, z ang. meetings oznacza też spotkania członków AA :) )

Pierwsza zasada emigranta

Jeżeli mieszkasz na emigracji i nie znasz lokalnych społeczności, aby żyło Ci się łatwiej pozwól innym organizować Twój czas i wybieraj co najlepsze. Lenistwo górą! Wiecie jak ciężko jest zorganizować cokolwiek dla swoich znajomych? W Grecji na Erasmusie tę funkcję pełnił ESN (Organizacja Erasmus Students Network,  później w Polsce, przez pewien okres czasu, opiekowałem się ich stroną internetową i pomagałem w ten sposób zagranicznym studentom), w Hiszpanii, podczas stażu Leonardo da Vinci, była to organizacja  Pachange*, w UK najbliższy naszej fabryki PUB, gdzie spotykali się robotnicy, w Rumunii jest to dla mnie MeetUp.

MeetUp - jak to działa?

Inicjatywa MeetUp to przede wszystkim stworzenie platformy do wspierania działalności lokalnej. Z punktu widzenia imigranta jest to okazja do poznania wielu nowych ludzi w obcym mieście.
MeetUp QR Code

Za pośrednictwem aplikacji MeetUp działa wiele grup lokalnych. Wyszukujesz je wg lokalizacji, a następnie wg zainteresowań: grupy międzynarodowe, grupy kultury francuskiej, grupa szachowa, grupa biegaczy, grupa "bukaresztańskich wampirów palaczy cygar", grupa fotograficzna organizująca wycieczki, grupa Photoshopa (to przydałoby mi się do mojej pracy), itp. (cokolwiek przyjdzie Ci do głowy). Jeżeli nie ma interesującej Ciebie grupy w okolicy, to możesz założyć własną. Grupy organizują spotkania, fajne jest to, że kalendarz tych spotkań można zintegrować z facebookowym oraz gmailowym (na maila wysyłane są powiadomienia z możliwością dodania wydarzeń do kalendarza). Przy okazji wpisu o czytnikach wizytówek opiszę specyfikę takich spotkań.


MeetUp na Android OS

MeetUp-ersi
Fajną sprawą jest to, że aplikacja MeetUp na Androida potrafi lokalizować na podstawie odbiornika GPS lub danych z anten bazowych sieci GSM najbliższe Ciebie wydarzenia i przedstawiać je na Google Maps.

Mamy też do dyspozycji wyszukiwarkę meetingów na MeetUp oraz opcję przeglądania co dzieje się w grupach, do których jesteś zapisany. W praktyce wygląda to tak, że:
  • logujesz się
  • sprawdzasz jakie wydarzenia jest zaplanowane w Twoich grupach lub Twojej okolicy w najbliższej przyszłości
  • decydujesz się, czy chcesz wziąć udział
  • dostajesz powiadomienie na maila
  • możesz dodać informację do kalendarza

P.S

Pachange* jest inicjatywą pewnej Hiszpanki, którą poznałem w Maladze. Później ta inicjatywa pojawiła się w kilku innych krajach. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz