"" – Latarnik2.0 Podoba się?

piątek, 13 kwietnia 2012

9 mm i 4,3" wyświetlacz Xperii S, czyli rewelacyjna gra 3D!

Gra 9mm chłopaków z Gameloft jest jednym z bardziej zaawansowanych graficznie i technologicznie tytułów obecnie dostępnych na platformę systemową Android OS.9mm przypomina klimatycznie kombinację Maxa Payne oraz GTA. Mamy gangsta ziomalstwo oraz twardego gliniarza w stylu Maxa - wybuchowa mieszanka! Pewne będzie, że 9mm pociski będą latać gęsto.

Nie zagłębiając się w detale. Kanon jest gliniarzem. Pewnego dnia rutynowa kontrola w ruderze w meksykańskiej dzielnicy zakończyła się odkryciem góry narkotyków i jeszcze większej góry pieniędzy. Mamy fabułę, mamy akcję. Cytując Maxa Payne…
"zbieranie dowodów straciło sens jakieś kilkaset pocisków temu"
…przejedźmy do tego drugiego, a zatem...

1,2,3... 9mm. Akcja!

Akcja w 9mm jest bardzo filmowa. Filmowe teksty, filmowe strzelaniny, filmowe efekty specjalne trafień przeciwników, itd.

Sterowanie w 9mm jest jednym z lepiej zaprojektowanych w mobilnych grach akcji TPP jakie kiedykolwiek widziałem. Po lewej stronie mamy wirtualny joystick, którym poruszamy naszą postacią. Drugą ręką po wyświetlaczu Xperii S poruszamy celownikiem i rozglądamy się w podobny sposób jak myszką w grach FPS. Wymaga to wprawy, jeżeli nigdy nie miałeś kontaktu z mobilnymi grami tego typu, ale z pewnością docenisz programistów z Gameloft za dopracowanie tego systemu. Jeżeli chcesz uatrakcyjnić to rozwiązanie, możesz włączyć obsługę żyroskopu: dzięki temu proces celowania może być wspomagany tym gadżetem, który Sony umieścił w Xperii S. To już wymaga sporo treningu na policyjnej strzelnicy lub w terenie.

Dodatkowo nie zabrakło max-paynowego „bullet time”, który pomaga nam unikać 9mm pocisków przeciwników i precyzyjniej wykorzystywać swoje. To rozwiązanie znacząco urozmaica rozrywkę. Wciskamy przycisk bullet time i przesuwamy go w lewo, prawo, do tyłu lub do przodu a Kanon, niczym Max Payne, rzuca się w jedną ze stron w zwolnionym tempie. Widać nawet lecące w matrixowym stylu pociski!

Nie zabrakło biegania i skradanie się. Za to brakuje opcji przylegania plecami do ściany i prowadzenia ostrzału, co jest już standardem w produkcjach konsolowych i PC-towych (albo jakoś tego nie odkryłem jeszcze…)

Akcja na Xperii S jest bardzo szybka, a dwurdzeniowy procesor robi swoje.

Grafika

9mm prezentuje się na Xperii S ślicznie, a na dowód kilka zrzutów ekranu:


Co gliniarz w 9mm może zdziałać w 25 minut, czyli pościgi, strzelaniny i przesłuchania. Tak gra prezentuje się na wyświetlaczu smartphona Xperia S:Werdykt

9mm na Androida to solidna gra akcji z rewelacyjną grafiką, sterowaniem, rozmachem i klimatem uatrakcyjniona zręcznościowymi wstawkami. Podstawowe zarzuty są dwa: 9mm jest grą zbyt krótką oraz drugi i cięższy zarzut: 9mm jest grą zbyt łatwą.

Najdziwniejsze, że gra 9mm działa do góry nogami....  Nie ma to wpływu na rozgrywkę, ale po uruchomieniu gry obraz się odwraca...

P.S

W grze 9mm dużo jest odniesień do gry Max Payne – produkcji, którą uważam za jedną z najbardziej przełomowych i najwięcej wnoszących do branży gier. Dlatego ucieszyła mnie informacja, że już niedługo port tego tytułu pojawi się na platformę systemową Android OS! A zatem”
„Czas ruszyć udając twardziela jak setki razy wcześniej” – Max Payne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz